O nas

Kim jesteśmy?

ŚKK  – dyskusyjny klub książki został powołany do życia w styczniu 2015 roku przez trzy uwielbiające czytać dziewczyny: Annę Józalę (ówcześnie Brewkę), Karolinę Koperę i Martę Borek.
Nasz skład czasem ulega zmianie. Często ktoś do nas dołącza, zdarza się, że ktoś znika. Obecnie spotykamy się w gronie siedmioosobowym. Jest z nami: Aneta Karolak, Ania Waligórska, Edyta Wojnar, Marta Borek, Monika Buczek, Ola Kępka i Ola Szafrańska.

Po co się spotykamy?

Ideą, która nam przyświecała od samego początku była możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki. Gdybyśmy czytały te lektury oddzielnie i nie dyskutowały o nich, nie byłybyśmy w stanie tyle się z nich dowiedzieć, tyle zapamiętać, zwrócić uwagę na tyle szczegółów, niuansów. Rozmowa zmusza nas do główkowania, zostawia nam wiele przemyśleń, mądrych wniosków.
Poza tym, to fascynujące jak opinie o książce i postrzeganie bohaterów może się różnić między ludźmi! W każdym miesiącu przekonujemy się o tym na własnej skórze.
Dodatkowo, zdarza się, że za sprawą wybranej lektury odkrywamy gatunki literackie lub książki inne tematycznie od tych, na które zdecydowałybyśmy się same. Jest to bardzo rozwijające i ożywcze doświadczenie.

Jak to działa?

Ustalamy jaką książkę przeczytamy. Po miesiącu spotykamy się aby o niej porozmawiać. Miejsca, w których się spotykamy nawiązują do treści przeczytanej lektury. Mieszkamy i spotykamy się we Wrocławiu.

Nasza misja

Poprzez wybrane lektury, które czytamy i skrupulatnie omawiamy pragniemy poszerzać horyzonty i poznawać świat.

Naprawdę polecamy Wam czytać książki i omawiać je w większych grupach. Jest to bardzo przyjemne doświadczenie, a z każdej książki zaczerpniecie kilka razy więcej.

Zresztą, przekonajcie się sami. Zapraszamy do nas!
Skontaktuj się z nami komentując którąś z recenzji.